banner

úvodní Ochranné známky


Ochranné známky

Proč registrovat ochrannou známku?

Ochranná známka je jednou z nejlepších investic do vašeho podnikání. Díky ní získáte ochranu vašich výrobků a služeb před konkurencí a zabráníte jejich napodobování. Kvalitně zaregistrovaná ochranná známka současně zvyšuje důvěru zákazníků v daný výrobek či službu a umožňuje jejich odlišení od konkurence.

Co potřebujete k registraci ochranné známky?

V případě slovní ochranné známky potřebujete text, který chcete chránit, v případě grafické ochranné známky grafické zobrazení její podoby. U ostatních ochranných známek (zejména ochranné známky prostorové, poziční, tvořené barvou, zvukové, pohybové, hologramové, certifikační) vám požadavky na zachycení ochranné známky sdělíme individuálně. Dále potřebujeme specifikovat oblast, pro kterou ochranu požadujete (buď přímo dle tříd Niceské dohody, nebo popisem výrobků a služeb, pro které je ochranná známka určena). O ostatní se postarají naši zkušení advokáti se specializací na danou problematiku.

Registraci ochranných známek provádíme vždy individuálně a s maximálním důrazem na to, aby ochranná známka přinášela klientovi užitek a chránila jeho zájmy. Náš tým zkušených advokátů má rozsáhlé zkušenosti z této oblasti a zajistí vám registraci ochranné známky odpovídající vašim požadavkům.

Jakou ochrannou známku registrovat?

Potřebujete chránit své výrobky a služby jen v České republice, nebo i v zahraničí? Je možno registrovat buď ochrannou známku platnou pro Českou republiku, nebo rovnou ochrannou známku pro celou Evropskou unii. V případě potřeby jsme samozřejmě schopni zajistit i registraci ochranné známky pro jiné destinace.

Ochranná známka ČR

Ochranná známka platná pro území České republiky se registruje u Úřadu průmyslového vlastnictví a poskytuje ochranu na území České republiky.

 Ochranná známka Evropské unie

Registrace ochranné známky Evropské unie se provádí u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví a poskytuje ochranu v rámci celé Evropské unie. I přes značnou konkurenci již registrovaných ochranných známek jsme vám připraveni zaregistrovat ochrannou známku tak, aby chránila výrobky a služby na celém území Evropské unie.

Ochranná známka pro ČR do konce dubna od 9.990,- Kč vč. poplatků. Využijte mimořádné akce!

Nezávazně poptat

Máte zájem registrovat ochrannou známku či přemýšlíte o tom, co by registrace ochranné známky přinesla vašemu podnikání? Pošlete nám nezávazný dotaz, rádi vám odpovíme.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.

 

Krom samotné registrace ochranných známek vám samozřejmě rádi poskytneme další služby z této oblasti, jako například:

Analýza ochranných známek konkurence

Jedna z nejčastěji požadovaných služeb. Zpracujeme vám analýzu ochranných známek vaší konkurence + posoudíme případné příležitosti a hrozby (absence ochrany, zánik ochranných známek v důsledku neužívání apod.). Umožňuje vám využít případné nedostatky konkurence či naopak využít příležitostí pro posílení vaší pozice v oblasti ochrany duševního vlastnictví.

 

Audit ochrany duševního vlastnictví

Posouzení stávající ochrany nehmotných práv v rámci vašeho podnikání a doporučení na optimální strukturu ochrany za účelem maximalizace využití takovéto ochrany. Rádi vám nezávazně zpracujeme nabídku dle vašich potřeb.

 

Analýza možností registrace ochranné známky

Návrh nejvhodnějšího znění a provedení ochranných známek pro vaše podnikání našimi profesionály včetně následné registrace ochranných známek.

 

Monitoring kolizí ochranných známek

Zajišťujeme pravidelnou kontrolu žádostí o registraci nových ochranných známek ve vztahu k vašim ochranným známkám našimi specialisty. Včas podanými námitkami zabráníte konkurenci v registraci ochranné známky podobné té vaší.

 

Návrh optimálního využití vašich ochranných známek

Rádi vám zpracujeme rozbor stávajícího využití ochranných známek z hlediska vašeho podnikání (ekonomické a daňové dopady, SWOT analýza, stanovení hodnoty ochranných známek) a doporučíme případnou optimalizaci tak, abychom dosáhli optimální struktury pro vaše podnikání.

 

Vymáhání nároků z neoprávněného užívání ochranné známky

Naši zkušení advokáti vás rádi zastoupí v případných sporech ohledně zamezení neoprávněného užívání ochranné známky či vymáhání adekvátního odškodnění. Zeptejte se nás na podrobnosti.

Ochranné známky opravdu umíme. Zeptejte se nás na podrobnosti!

Nezávazně poptat

 

[Přeskočit navigaci]

Řekli o nás

 • S ohledem na růst firmy jsme hledali advokátní kancelář, která nám zajistí komplexní péči o naše právní záležitosti....

  Více

  Jednatel
  Prodej zboží

  další reference
 • Advokátní kancelář jsme požádali o úpravu dokumentů dle nového občanského zákoníku. Dokumenty byly připraveny rychle...

  Více

  Jednatel
  Zemědělství

  další reference
 • Děkujeme za kvalitně poskytnuté služby, pokud budeme v budoucnu něco potřebovat, rádi se na vás opět obrátíme.

  Více

  Klienti
  Karlovarský kraj

  další reference

Aktuality

Hledáme posilu - koncipienta nebo studenta 5. ročníku FPR

Hledáme posilu - koncipienta nebo studenta 5. ročníku FPR

12.03.2021

Pro naši plzeňskou kancelář hledáme další posilu našeho týmu - advokátního koncipienta nebo studenta nebo 5. ročníku s ukončením studia jaro/léto 2021.

více

Rozvod.online - jak na rychlý rozvod bez starostí

Rozvod.online - jak na rychlý rozvod bez starostí

02.10.2020

Spustili jsme nové www stránky věnované rozvodům, svěření dětí do péče a stanovení výživného i problematice vypořádání majetku.

více

Více aktualit

Online služby sipka

Kontaktujte nás

Plzeň

Advokátní kancelář CINK a partneři, s.r.o.
Veleslavínova 363/33, 301 00 Plzeň

tel.: 378 774 199
fax: 378 774 198

více info

Praha

Advokátní kancelář CINK a partneři, s.r.o.
Šafránkova 1238/1, 155 00 Praha 5

tel.: 245 009 045
fax: 245 009 146

více info

Potřebujete poradit?

Napište nám dotaz a my se vám obratem ozveme.

© Všechna práva vyhrazena Advokátní kancelář CINK a partneři, s.r.o. - advokátní kancelář

3D securegopayonline marketing